Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Tom & Jerry

Nomadland

Zachodniopomorska Karta Seniora

Jubileusz 10 - lecia Zespołu Ludowego "Dobrowianki" z Dobrowa

17 lipca 2020r.  w świetlicy wiejskiej w Dobrowie  odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji 10 - lecia działalności Zespółu Ludowego „Dobrowianki” z Dobrowa.

Była to okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego Zespołu, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.
Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Tychowa - Robert Falana, Zastępca Burmistrza - Jacek Rudziński, Dyrektor GOK w Tychowie - Lucyna Michalak, Radny Rady Miejskiej w Tychowie - Zdzisław Polek, Sołtys Dobrowa - Grażyna Kubisz, Zespół Ludowy „Radość”. Przybyli goście serdecznie pogratulowali Jubilatkom – wszystkim obecnym i byłym Członkom Zespołu Ludowego „Dobrowianki ” z Dobrowa oraz życzyli dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości w krzewieniu kultury, ciągłego poszukiwania oraz doskonalenia swojego kunsztu.
Zespół Ludowy od kilku lat pielęgnuje i chroni od zapomnienia perły polskiego folkloru, występuje na regionalnych przeglądach oraz festiwalach. Obecnie kierownikiem Zespołu Ludowego „Dobrowianki” jest pani Lucyna Wilgos. Jubilatki
w trakcie spotkania zaprezentowały swój dorobek artystyczny zarówno ten sprzed 10 lat jak i obecne utwory oraz przyśpiewki ludowe. Nie zabrakło również utworów pochodzących z naszego regionu, a także własnych kompozycji. Gościnnie dla zespołu zaśpiewał zaprzyjaźniony z zespołem, pochodzący z Tychowa Zespół Ludowy „Radość”.
W tym dniu Jubilatki odbierały same ciepłe słowa i okolicznościowe prezenty.
Jubileuszowe spotkanie zakończyła degustacja okolicznościowego tortu oraz wspólne śpiewanie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-20 09:21:11przez:
Opublikowano:2020-07-20 00:00:00przez: Anna Węglarska
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury
Odwiedziny:415

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo